Mahachqaladagi "Dinamo" jamoasi darvozaboni Timur Magomedov "Evro-Futbol.Ru" saytiga bergan eksklyuziv intervyusida "Spartak" jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinni va jamoaning kuchayishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yin haqida so‘zlab, to‘rtta bekor qilingan gol va tayinlanmagan penaltilar bo‘yicha ko‘plab munozaralar bo‘lganini eslatdi. Magomedovning fikriga ko‘ra, hakamlarning qarorlari to‘g‘ri bo‘lgan, VARda ishlovchilar barcha vaziyatlarni diqqat bilan ko‘rib chiqqan.
"Spartak" foydasiga berilmagan penaltilardan birinchi epizodda Azzi ustida aniq qoidabuzarlik bo‘lgan, ikkinchi holatni esa eslay olmaydi. Umuman olganda, hakam xatolari bo‘lmagan.
Magomedov raqib haqida ham gapirib o‘tdi. U "Spartak" uchun Zablotniyning kelishi foydali bo‘lganini ta’kidladi.
Yangi hujumchi jamoaga yangi hujum usullarini qo‘shgan, masalan, to‘pni Anton Zablotniyga uzoqdan uzatish mumkin. Bu o‘yinda u jamoaga qiyinchilik tug‘dirdi va yaxshi o‘ynadi.
Jamoaning mavsumga tayyorligi haqida so‘ralganda, Magomedov har bir o‘yinda jamoa yaxshilanib borishini aytdi. RPLda har bir jamoa kuchli ekanini, hech qanday zaif raqib yo‘qligini, har bir o‘yinda maksimal darajada harakat qilish zarurligini ta’kidladi.
Hozirgacha jamoaga yangi kuch qo‘shilmaganiga qaramay, asosiy tarkib saqlanib qolgan. Murabbiylar shtabi yangi o‘yinchilarni tanlash bilan shug‘ullanmoqda.
Jamoaning maqsadi o‘tgan yilgi natijalarni yaxshilashdan iborat. Shu maqsadda barcha futbolchilar yanada ko‘proq mehnat qilishi lozim.
Magomedov jamoaning birinchi o‘nlikda bo‘lishi bilan kifoyalanmaslikni, ideal holatda sakkizlikka kirishni xohlashini bildirdi. Moskva mintaqasidan ikki jamoaning RPLdan chiqib ketishi haqida esa "Torpedo" FNLda o‘ynayotganini, faoliyatini to‘xtatmaganini aytdi.
"Ximki" jamoasining yopilishi esa afsusli voqea bo‘lgan, ammo ularning yana qaytishiga umid bildiradi. Birinchi turda "Dinamo"dan ochkolarni olib qo‘ygan "Baltika" jamoasining natijasi haqida Magomedov bu natijani sensatsion deb hisoblamasligini, "Baltika" yaxshi va jamoaviy kuchga ega ekanini ta’kidladi.
Ularning ko‘pchilik futbolchilari RPLda o‘ynagan. Keyingi o‘yinda qarshi olishadigan "Orenburg" jamoasining mavsumda qiyin kechishi mumkinligi haqida, ularning tarkibida bir necha yangi o‘yinchilar borligi, ammo ular tezda jamoaga moslashishini aytdi.

Динамо вратарь: Попадание в восьмерку — идеальная цель
Вратарь команды "Динамо" из Махачкалы Тимур Магомедов в эксклюзивном интервью сайту "Евро-Футбол.Ру" высказал свое мнение о матче с командой "Спартак" и о усилении команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о матче, напомнив, что было много споров по поводу четырех отмененных голов и не назначенных пенальти. По мнению Магомедова, решения судей были правильными, работники VAR внимательно рассмотрели все ситуации.
В первом эпизоде, когда не был назначен пенальти в пользу "Спартака", действительно имелось явное нарушение правил в отношении Аззи, второй случай он не может вспомнить. В целом, ошибок судей не было.
Магомедов также высказался о сопернике. Он отметил, что приход Заблотного был полезен для "Спартака".
Новый нападающий добавил команде новые атакующие методы, например, можно было передавать мяч Антону Заблотному с дальнего расстояния. В этом матче он создал трудности для команды и хорошо сыграл.
Когда его спросили о готовности команды к сезону, Магомедов сказал, что команда улучшается с каждым матчем. Он подчеркнул, что в РПЛ каждая команда сильна, нет слабых соперников, и необходимо выкладываться на максимум в каждом матче.
Несмотря на то, что до сих пор в команду не пришло новых сил, основной состав остался прежним. Тренерский штаб занимается выбором новых игроков.
Цель команды заключается в том, чтобы улучшить результаты прошлого года. Для этой цели всем футболистам необходимо работать еще усерднее.
Магомедов заявил, что не хочет ограничиваться попаданием в первую десятку, а стремится к идеальному входу в восьмерку. Что касается выхода двух команд из Московского региона из РПЛ, он сказал, что "Торпедо" играет в ФНЛ и не приостановило свою деятельность.
Закрытие команды "Химки" стало печальным событием, но он надеется на их возвращение. О результате команды "Балтика", которая забрала очки у "Динамо" в первом туре, Магомедов не считает этот результат сенсационным, подчеркивая, что "Балтика" хороша и обладает командной силой.
Большинство их футболистов играли в РПЛ. О команде "Оренбург", с которой они встретятся в следующем матче, он отметил, что у них может быть сложный сезон, так как в составе есть несколько новых игроков, но они быстро адаптируются в команде.