Moskva «Torpedo» jamoasining bosh murabbiyi Oleg Kononov jamoa tarkibini Podmoskovye «Khimki» klubining sobiq himoyachisi Danil Stepanov bilan mustahkamlashni xohlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Khimki» jamoasi Rossiya chempionatidan chiqarilgach va bankrotlik to‘g‘risida ariza bergach, futbolchilar erkin agent maqomiga ega bo‘lishdi. Shu bilan birga, mutaxassisning avtomobil zavodi rahbariyati oldida ishonch krediti yo‘qligi sababli uning yaqin orada ishdan bo‘shatilishi mumkinligi haqida Metaratings xabar bermoqda.
Oldinroq Kononov «Sochi» jamoasidan Roman Pasevich va Dmitriy Nikitinlarni sotib olishni istagani aytilgandi, ammo hozircha muzokaralar to‘xtatilgan. Yangi mavsumda «Torpedo» Parimatch Ligasi startida omadsizlikka uchrab, birinchi o‘yinda «Chelyabinsk»ga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar tarkibni kuchaytirish va natijalarni yaxshilash bo‘yicha ishlarni davom ettirmoqda.

Кононов хочет забрать Степанова в «Торпедо»
Главный тренер московского «Торпедо» Олег Кононов хочет укрепить состав команды бывшим защитником подмосковного клуба «Химки» Данилом Степановым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После того как команда «Химки» была исключена из чемпионата России и подала заявление о банкротстве, футболисты получили статус свободных агентов. В то же время, из-за отсутствия доверия со стороны руководства автозавода, существует информация о том, что специалист может быть уволен в ближайшее время, сообщает Metaratings.
Ранее сообщалось, что Кононов хотел приобрести Романа Пасевича и Дмитрия Никитина из команды «Сочи», однако на данный момент переговоры приостановлены. В новом сезоне «Торпедо» столкнулось с неудачей на старте Лиги Parimatch, проиграв в первом матче «Челябинску» со счетом 2:3.