Al-Ittihod jamoasi Vendelni sotib olishni ko‘rib chiqmoqda
Saudiya Arabistonining amaldagi chempioni "Al-Ittihod" jamoasi yarimhimoyachilar safini kuchaytirish bo‘yicha bir necha variantlarni ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qilgan. Manbalarga ko‘ra, "Al-Ittihod" Italiya "Milan" jamoasidan Ismoil Bennaser bilan muzokaralar olib bormoqda.
O‘tgan mavsumda u ijara asosida Fransiyaning "Marsel" klubida o‘ynagan. Agar muzokaralar muvaffaqiyatsiz yakunlansa, Saudiya jamoasi Rossiyaning Sankt-Peterburg shahridagi "Zenit" klubidan Vendelni transfer qilishga o‘tishi mumkin.
Biroq, Vendel ilgari "Al-Ittihod" safida o‘ynash niyatida emasligini bildirgan. Hozirgi vaqtda Vendel yangi mavsumga ro‘yxatga olinmagan.
"Botafogo" klubiga ko‘chib o‘tish amalga oshmaganidan so‘ng, futbolchi jamoaning mavsumoldi mashg‘ulotlarida qatnashmagan. Ushbu holatlar "Al-Ittihod" jamoasining yarimhimoya chizig‘ini mustahkamlash bo‘yicha keyingi qadamlarini aniqlashtirishga ta’sir qilishi mumkin.

Команда Аль-Иттихад рассматривает возможность покупки Вендала
Действующий чемпион Саудовской Аравии команда "Аль-Иттихад" рассматривает несколько вариантов усиления полузащиты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Фабрицио Романо сообщил на своих страницах в социальных сетях. По информации источников, "Аль-Иттихад" ведет переговоры с итальянским клубом "Милан" по поводу Исмаила Беннасера.
В прошлом сезоне он играл в аренде в французском клубе "Марсель". Если переговоры завершатся неудачно, саудовская команда может перейти к трансферу Вендела из российского клуба "Зенит" в Санкт-Петербурге.
Однако Вендел ранее заявил, что не намерен играть за "Аль-Иттихад". В настоящее время Вендел не был зарегистрирован на новый сезон.
После того как переход в клуб "Ботафого" не состоялся, футболист не участвовал в предсезонных тренировках команды. Эти обстоятельства могут повлиять на определение следующих шагов команды "Аль-Иттихад" по укреплению полузащиты.