Galoyan: Torpedo tushirilishi xato, isbotlaymiz
Moskva «Torpedo» jamoasining yozgi yangi a’zosi Artur Galoyan klubning yaqinda pastroq ligaga tushirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida jamoaga yuz bergan hodisa xato ekanligini isbotlash va jamoani Rossiya Premyer Ligasi (RPL)ga qaytarish istagini ta’kidladi. Galoyan shuningdek, jamoa a’zolari ruhiy jihatdan biroz qiynalayotgan bo‘lishi mumkinligini aytdi, ammo asosiy tarkib saqlanib qolganini qayd etdi.
Eslatib o‘tish joizki, «Torpedo» joriy mavsum yakunida RPLga qaytib kelgan edi, biroq sudyalar bilan bog‘liq mojaro tufayli jamoa yana pastroq liga - Pari Ligaga tushirilgan. Rossiyaning ikkinchi kuchli ligasining birinchi turida «Torpedo» o‘z maydonida «Chelyabinsk» jamoasiga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Bu natija jamoa uchun qiyin boshlangan mavsum haqida ko‘p narsani anglatadi. Galoyan va uning hamkasblari kelajakda jamoani yuqori darajaga qaytarish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyor ekanliklarini bildirishdi.

Галоян: Спуск торпеды ошибочен, мы это докажем
Москва, новый летний член команды «Торпедо» Артур Галоян высказал мнение о недавнем понижении клуба в лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что намерен доказать, что произошедшее с командой - ошибка, и выразил желание вернуть команду в Российскую Премьер-Лигу (РПЛ). Галоян также отметил, что члены команды могут испытывать некоторые психологические трудности, однако основной состав остался неизменным.
Стоит напомнить, что «Торпедо» вернулось в РПЛ в конце текущего сезона, но из-за конфликта с судьями команда снова была понижена в лиге - в Пари Лигу. В первом туре второй по силе лиги России «Торпедо» на своем поле проиграло команде «Челябинск» со счетом 2:3.
Этот результат многое говорит о сложном начале сезона для команды. Галоян и его коллеги заявили, что готовы использовать все возможности, чтобы вернуть команду на высокий уровень в будущем.