Meksika chempionatida muxlislarni hayratda qoldirgan ajoyib gol qayd etildi. "Atlas" klubi himoyachisi Mateus Doris nafaqat o‘zi uchun, balki jamoasi uchun ham tarixiy bo‘lgan fantastik zarba yo‘lladi. U jamoasining 0:3 hisobida ortda ketayotganida, 61-daqiqada futbol olamini lol qoldirgan gol urdi.
Tezkor burchak zarbasidan keyin raqib jarima maydonida juda og‘ir vaziyat hosil bo‘ldi. To‘p Mateus Doris tomon yo‘nalganda, u klassik “chayon zarbasi”ni bajarib, darvozaga yo‘lladi. Bu mahoratli zarbani darvozabon qaytarolmadi va hisob 3:1 ko‘rinishiga keldi.
Aynan shu goldan keyin "Atlas" futbolchilari ruhlanib ketishdi va 4:3 hisobida g‘alabani ilib ketishdi. Bu nafaqat "Atlas" uchun, balki Meksika chempionati tarixidagi eng katta kambeklardan biri bo‘lib qoldi.
Muxlislar va futbol tahlilchilari Dorisning ushbu golini mavsumning eng go‘zal urilgan to‘plaridan biri deb hisoblashmoqda. Uning bu mahoratli harakati jamoasini kuchli iroda va ruh bilan g‘alabaga yetaklaganini ta’kidlash mumkin.
Zoran Toshich Rossiya–Serbiya o‘yinini takrorlashni istaydi
Moskvaning CSKA klubi sobiq futbolchisi Zoran Toshich Rossiya va Serbiya terma jamoalari o‘rtasida yana bir o‘rtoqlik uchrashuvi tashkil etish g‘oyasiga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar
Sport Bugun, 04:01
Hans-Diter Flik hozirda “Barselona” jamoasini Ispaniya La Ligasi doirasida “Vilyarreal”ga qarshi uchrashuvga tayyorlamoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ma’lumki, ushbu uchrashuv fevral oyining
Pogbaning maydonga qaytishi yaqinlashmoqda
"Monako" jamoasi bosh murabbiyi Sebastyen Pokonyoli yarim himoyachi Pol Pogbaning jarohatdan keyingi tiklanish jarayoni va maydonga qaytish vaqti haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz
"Al-Nasr" jamoasi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronalduning yaqinlashib kelayotgan o‘yinni nega o‘tkazib yuborishini tushuntirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda
Sport Bugun, 02:54
Neymar Braziliya terma jamoasi yig‘inidan chetda qoldi
Braziliya milliy futbol jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Neymar bo‘yicha muhim qarorga keldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. ESPN Braziliya bo‘limining xabar berishicha, mutaxassis
Luis Enrike matbuot anjumanida shubhali sumka topdi
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike Chempionlar ligasi pley-off bosqichida "Monako"ga qarshi bo‘lib o‘tadigan javob uchrashuvi oldidan jurnalistlar bilan matbuot anjumani o‘tkazdi. Bu haqda

Фантастический гол мексиканского защитника: основатель камбека "Атласа" (видео)
В мексиканском чемпионате был зафиксирован удивительный гол, который поразил болельщиков. Защитник клуба "Атлас" Матеус Дорис забил фантастический удар, который стал историческим не только для него, но и для его команды. Он забил гол на 61-й минуте, когда его команда отставала со счетом 0:3.
После быстрого углового возникла очень тяжелая ситуация для соперника в штрафной площади. Когда мяч направился к Матеусу Дорису, он выполнил классический "червячный удар" и отправил мяч в ворота. Вратарь не смог отразить этот мастерский удар, и счет стал 3:1.
После этого гола футболисты "Атласа" вдохновились и вырвали победу со счетом 4:3. Это стало одним из самых больших камбэков в истории чемпионата Мексики.
Болельщики и футбольные аналитики считают этот гол Дориса одним из самых красивых мячей сезона. Можно отметить, что его мастерский поступок привел команду к победе с сильной волей и духом.
Бывший полузащитник мадридского "Реала" Сами Хедира высказал своё мнение о бывшем тренере команды Хаби Алонсо. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. Испанский
В Лиге чемпионов начинаются ответные матчи
Матчи плей-офф Лиги чемпионов Европы входят в горячую фазу. Об этом сообщает Zamin.uz. Сегодня в рамках этого этапа пройдут четыре важных ответных встречи. Каждая игра имеет решающее значение для
Главный тренер одного из известных футбольных клубов Аргентины «Ривер Плейт» Марсело Гальярдо объявил о своем уходе из команды. Об этом сообщает Zamin.uz. Эта информация была подтверждена на
В Софии, Болгария, продолжается традиционный 77-й международный боксерский турнир «Странджа». Об этом сообщает Zamin.uz. Вчера в рамках второй программы соревнований узбекские боксеры вышли на ринг