U stadionni ko‘rishni va ushbu muhim voqea guvohi bo‘lishni orzu qilayotganini ta’kidladi. Tukmanovning so‘zlariga ko‘ra, u faqat taklif qilingan taqdirda marosimga qatnashadi.
"Torpedo" stadionining rekonstruksiya ishlari 2022 yil kuzida boshlandi. Ushbu ishlar boshlangandan so‘ng taxminan to‘rt yil davom etishi kutilmoqda.
Rekonstruksiya yakunlangach, stadion 15 mingdan ortiq tomoshabinni qabul qila oladigan darajaga yetadi. Shuni eslatib o‘tish joizki, so‘nggi mavsumda "Torpedo" jamoasi Rossiya Premyer Ligasi ishtirokchilari ro‘yxatidan chiqarilgan edi.
Bu qaror klub rahbariyatining hakamlarga pul taklif qilib o‘yin natijalariga ta’sir o‘tkazishga urinishlari sababli qabul qilingan. Hozirda klub yangi stadion va kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun tayyorgarlikni davom ettirmoqda.

Тукманов ожидает приглашение на открытие нового стадиона
Александр Тукманов, бывший президент московского футбольного клуба "Торпедо", заявил о желании участвовать в церемонии открытия нового стадиона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что мечтает увидеть стадион и стать свидетелем этого важного события. По словам Тукманова, он примет участие в церемонии только в случае получения приглашения.
Работы по реконструкции стадиона начались осенью 2022 года. Ожидается, что эти работы продлятся примерно четыре года с момента их начала.
После завершения реконструкции стадион сможет принять более 15 тысяч зрителей. Стоит отметить, что в прошлом сезоне команда "Торпедо" была исключена из списка участников Российской Премьер-Лиги.
Это решение было принято из-за попыток руководства клуба подкупить судей и повлиять на результаты игр. В настоящее время клуб продолжает подготовку к новому стадиону и будущим успехам.