CSKA Flamengo hujumchisini sotib olmoqchi
Moskva shahridagi CSKA jamoasi Braziliya chempionatining yosh hujumchisini sotib olishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gap Flamengo klubidan Mateus Gonsalves haqida bormoqda. Bu haqda ichki manba Ivan Karpov o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida ma’lum qilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, “qizil-ko‘k” jamoa hujumchini Sergey Pinyayev va Lechi Sadulaevning o‘tmagan transferlariga muqobil sifatida ko‘rib chiqmoqda. CSKA hali Flamengo klubiga rasmiy taklif yubormagan, biroq klublar o‘rtasidagi dastlabki muzokaralar allaqachon yakunlangan.
Shuningdek, Gonsalves Cruzeiro klubining ham qiziqishini uyg‘otgan. Flamengo braziliyalik futbolchi uchun kamida 8 million yevro so‘ramoqda, CSKA esa 19 yoshli hujumchini arzonroq narxda sotib olishga intilmoqda.
O‘tgan mavsumda Mateus Flamengo safida 18 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va bitta golga uzatma berdi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 5 million yevroni tashkil etadi.

ЦСКА хочет купить нападающего Фламенго
Команда ЦСКА из Москвы планирует приобрести молодого нападающего из бразильского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Речь идет о Матэусе Гонсалвесе из клуба Фламенго. Об этом сообщил внутренний источник Иван Карпов на своей странице в социальных сетях.
Согласно информации, команда "красно-синих" рассматривает нападающего как альтернативу не состоявшимся трансферам Сергея Пиняева и Лечи Садулаева. ЦСКА еще не отправил официальное предложение клубу Фламенго, однако предварительные переговоры между клубами уже завершены.
Кроме того, Гонсалвес также привлек интерес клуба Крузейро. Фламенго требует за бразильского футболиста не менее 8 миллионов евро, в то время как ЦСКА стремится приобрести 19-летнего нападающего по более низкой цене.
В прошлом сезоне Матэус провел 18 матчей за Фламенго, забив 5 голов и отдав одну голевую передачу. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 5 миллионов евро.