Igor Akinfeev CSKA safida 800-o‘yin o‘tkazdi
Yakshanba kuni CSKA jamoasi Rossiya chempionatining ikkinchi tur doirasida "Akhmat" jamoasiga qarshi uy o‘yinini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa o‘yinning boshida gol o‘tkazib yuborgan bo‘lsa-da, yakunda iroda bilan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Qiziqarli jihati shundaki, tajribali darvozabon Igor Akinfeev uchun bu o‘yin CSKA safida o‘tkazilgan 800-o‘yin bo‘ldi.
Moskva "armeytsilari" nashrida bu raqam "ajoyib ko‘rsatkich" deb ta’kidlangan. 800 o‘yinda Akinfeev 718 ta gol o‘tkazib yuborgan, biroq 334 o‘yinda darvozasini daxlsiz saqlay olgan.
Hozirda 39 yoshdagi Igor Akinfeevning CSKA bilan amaldagi shartnomasi 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan. Shuningdek, u ilgari CSKA safida 500-o‘yinini kapitan sifatida o‘tkazgan.

Игорь Акинфеев провел 800-й матч за ЦСКА
В воскресенье команда ЦСКА провела домашний матч против команды "Ахмат" в рамках второго тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Фабио Челестини, хотя и пропустила гол в начале игры, в итоге одержала победу с результатом 2:1. Интересно, что для опытного вратаря Игоря Акинфеева этот матч стал 800-м за ЦСКА.
В московском издании "армейцев" этот показатель был отмечен как "замечательный". В 800 матчах Акинфеев пропустил 718 голов, но в 334 матчах сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
На данный момент 39-летний Игорь Акинфеев имеет действующий контракт с ЦСКА до конца сезона 2025/2026. Также он ранее провел 500-й матч за ЦСКА в качестве капитана.