Urugvay Rossiya bilan do‘stlik o‘yini haqida gapirdi
Urugvay futbol federatsiyasi Rossiya terma jamoasi bilan do‘stlik uchrashuvi o‘tkazishga qiziqish bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 2025 yil noyabr oyida bo‘lib o‘tishi mumkinligi ma’lum qilindi. Bu haqda Urugvay futbol federatsiyasi prezidenti Ignasio Alonso gapirdi.
Unga ko‘ra, Rossiya bilan o‘yin hali ham mumkin, ammo yakuniy qaror qabul qilinmagan. Vaqt hali bor va qaror yaqin orada e’lon qilinadi.
Oldinroq, Rossiya terma jamoasining kuzda Chili va Argentina jamoalari bilan ham o‘yin o‘tkazishi ehtimoli haqida xabarlar tarqalgan edi. Valeriy Karpinning jamoasi so‘nggi do‘stlik uchrashuvlarini iyun oyida o‘tkazdi.
Moskva shahrida Rossiya terma jamoasi Nigeriya bilan durang o‘ynadi, hisob 1:1 bo‘ldi. Shuningdek, safarda Belarus jamoasi ustidan 4:1 hisobida g‘alaba qozondi.

Уругвай поговорил о дружеском матче с Россией
Футбольная федерация Уругвая выразила интерес к проведению товарищеского матча с национальной сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что этот матч может состояться в ноябре 2025 года. Об этом заявил президент футбольной федерации Уругвая Игнасио Алонсо.
По его словам, игра с Россией все еще возможна, но окончательное решение еще не принято. Время еще есть, и решение будет объявлено в ближайшее время.
Ранее сообщалось о возможности проведения матчей сборной России осенью с командами Чили и Аргентины. Команда Валерия Карпина провела свои последние товарищеские матчи в июне.
В Москве сборная России сыграла вничью с Нигерией, счет 1:1. Также в гостях была одержана победа над командой Беларуси со счетом 4:1.