Sergeyev Rossiya Kubogi formatini maqtadi
Moskva «Dinamo» jamoasining hujumchisi Ivan Sergeyev Rossiya Fonbet Kubogi musobaqasining hozirgi formatini maqtadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yindagi tez-tez uchrashuvlar futbolchilarning doimiy tayyorgarlikda bo‘lishiga yordam beradi. Sergeyev «Chempionat» nashriga bergan intervyusida hafta davomida Kubok o‘yinlarining mavjudligi jamoa uchun foydali ekanini ta’kidladi.
Seshanba kechqurun «Dinamo» «Sochi» jamoasiga qarshi maydonga chiqdi va 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu o‘yinda Sergeyev ikki marta gol urdi.
Hozirda «Dinamo» Rossiya Premyer-ligasining yo‘li bo‘yicha musobaqada ishtirok etmoqda. Yoz va kuz oylarida ushbu turnirda guruh bosqichi o‘tkaziladi.
Premyer-liganing 16 jamoasi to‘rt guruhga bo‘linib, har bir guruhda jamoalar bir-biriga qarshi ikki marta o‘ynaydi. Fonbet Kubogi musobaqasining aynan shu formati to‘rtinchi yil ketma-ket qo‘llanilmoqda.
Ushbu davr mobaynida Moskva CSKA jamoasi ikki marta g‘olib bo‘lgan, Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi esa bir marta kubokni qo‘lga kiritgan. Bu format musobaqani yanada qiziqarli va raqobatbardosh qiladi, futbolchilar uchun esa o‘z mahoratini namoyish etish imkoniyatini oshiradi.

Сергеев похвалил формат Кубка России
Нападающий московского «Динамо» Иван Сергейев похвалил текущий формат Кубка России по футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, частые матчи в турнире помогают футболистам быть в постоянной готовности. Сергейев в интервью изданию «Чемпионат» отметил, что наличие кубковых игр в течение недели полезно для команды.
Во вторник вечером «Динамо» вышло на поле против команды «Сочи» и одержало победу со счетом 3:2. В этом матче Сергейев забил два гола.
В настоящее время «Динамо» участвует в соревнованиях по пути Российской Премьер-лиги. Групповой этап этого турнира пройдет летом и осенью.
16 команд Премьер-лиги разделены на четыре группы, и каждая команда в группе сыграет друг с другом дважды. Именно этот формат Кубка Фонбет применяется уже четвертый год подряд.
За этот период московский ЦСКА дважды становился победителем, а санкт-петербургский «Зенит» один раз завоевывал кубок. Этот формат делает соревнование более интересным и конкурентоспособным, а для футболистов увеличивает возможность продемонстрировать свои навыки.