Lukaku: Ibrahimovich noyob futbolchi, Benzema esa namunam
Belgiya hujumchisi Romelu Lukaku Zlatan Ibrahimovichni juda qadrlaydi va uni noyob futbolchi sifatida e’tirof etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shunga qaramay, 2021 yilda Italiya Kubogi finalida ular o‘rtasida ziddiyat yuzaga kelgan edi. O‘sha voqea ko‘plab bahs-munozaralarga sabab bo‘lgan.
Lukaku o‘zining fikricha, Lionel Messi, Robert Levandovski va Krishtianu Ronaldu kabi futbolchilar ham juda kuchli, biroq uning uchun Karim Benzema eng yaxshi namunadir. Benzema 32 yoshida “Oltin to‘p” sovrinini qo‘lga kiritgan.
Lukaku, o‘z so‘zida, to‘g‘ri fikrlash tarziga ega bo‘lish muhimligini ta’kidlagan. Shuningdek, u Zlatan Ibrahimovichning faoliyatini yuqori baholaydi va uni o‘ziga xos futbolchi deb hisoblaydi.
Hozirda Lukaku Italiya chempioni “Napoli” jamoasi tarkibida to‘p surmoqda. Yangi mavsum Italiya chempionatida 15-avgustdan boshlanishi rejalashtirilgan.
Lukaku o‘z faoliyatida tajriba va matonat muhim o‘rin tutishini alohida qayd etgan. Shu bilan birga, u yosh futbolchilarga ham doimo izlanishda bo‘lish va o‘z ustida ishlashni tavsiya qilgan.

Лукаку: Ибрагимович уникальный футболист, Бензема же мой образец
Белгийский нападающий Ромелу Лукаку высоко ценит Златана Ибрагимовича и признает его уникальным футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тем не менее, в 2021 году в финале Кубка Италии между ними возник конфликт. Этот инцидент стал причиной множества споров.
Лукаку считает, что такие футболисты, как Лионель Месси, Роберт Левандовски и Криштиану Роналду, также очень сильны, но для него Карим Бензема является лучшим образцом. Бензема завоевал Золотой мяч в 32 года.
Лукаку в своих словах подчеркнул важность правильного мышления. Также он высоко оценивает карьеру Златана Ибрагимовича и считает его уникальным футболистом.
В настоящее время Лукаку выступает за итальянского чемпиона команду "Наполи". Новый сезон в итальянской лиге запланирован на 15 августа.
Лукаку отдельно отметил, что в его карьере важную роль играют опыт и смелость. При этом он всегда советует молодым футболистам постоянно стремиться к развитию и работать над собой.