Kononov Torpedodagi omadsiz startdan so‘ng iste’fo haqida gapirdi
Moskvaning Torpedo futbol jamoasi bosh murabbiyi Oleg Kononov jamoasi PARI Ligasi dastlabki to‘rt turida atigi bir ochko jamg‘arganidan so‘ng o‘zining iste’fosi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday holatda murabbiy har doim rahbariyat qaroriga tayyor bo‘lishi kerak. Kononovning ta’kidlashicha, jamoa yuqori divizionga chiqish vazifasini bajara olmasa, bu murabbiy uchun muhim sinov hisoblanadi va rahbariyat istalgan paytda o‘zgarish kiritishi mumkin.
So‘nggi o‘yinlarda Torpedo bir necha mag‘lubiyatga uchradi. Jamoa Kostromaning Spartak klubiga 0:1 hisobida yutqazdi, undan avval esa Chelyabinskga 2:3 va SKA-Xabarovskga 0:1 hisobida imkoniyatni boy berdi.
Torpedo yagona ochkoni Neftximik jamoasiga qarshi o‘yinda qo‘lga kiritdi, bu uchrashuv 0:0 hisobida durang bilan yakunlandi. 2024/2025 yilgi mavsum yakuniga ko‘ra, Torpedo jamoasi Rossiya Premer-ligasiga chiqdi, biroq hakamlarni sotib olishga urinish bo‘yicha dalillar aniqlangani sababli ligadan chiqarilib, pastki divizionga qaytarildi.
Jamoa hozirda o‘z oldiga yangi maqsadlar qo‘ygan va kelgusi o‘yinlarda natijani yaxshilash ustida ishlamoqda.

Кононов поговорил об отставке после неудачного старта в Торпедо
Главный тренер московского футбольного клуба Торпедо Олег Кононов ответил на вопрос о своей отставке после того, как его команда набрала всего одно очко в первых четырех турах PARI Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в такой ситуации тренер всегда должен быть готов к решению руководства. Кононов отметил, что если команда не сможет выполнить задачу выхода в высший дивизион, это будет серьезным испытанием для тренера, и руководство может в любой момент внести изменения.
В последних играх Торпедо потерпело несколько поражений. Команда проиграла клубу Спартак из Костромы со счетом 0:1, а до этого уступила Челябинску 2:3 и СКА-Хабаровску 0:1.
Торпедо единственное очко набрало в игре против команды Нефтехимик, которая завершилась со счетом 0:0. По итогам сезона 2024/2025 команда Торпедо вышла в Российскую Премьер-Лигу, однако была исключена из лиги и возвращена в низший дивизион из-за выявленных фактов попытки подкупа судей.
Команда сейчас ставит перед собой новые цели и работает над улучшением результатов в предстоящих играх.