Arteta: Dyokeresh jamoaga muhim qo‘shimcha bo‘ldi
«Arsenal» jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta yozgi transfer oynasida jamoaga qo‘shilgan hujumchi Viktor Dyokeresh haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Viktor jamoaga qo‘shilgani ularga katta quvonch bag‘ishlaydi. Hujumchining jamoaga moslashuvi yaxshi kechmoqda va u jamoa uchun muhim o‘rin tutadi.
Arteta ta’kidlaganidek, turli ligalardan kelgan ko‘plab hujumchilar muvaffaqiyatga erishgan. Shuning uchun jamoa ular uchun qulay sharoit yaratishga harakat qilmoqda.
Bu esa Viktor uchun ham muvaffaqiyat kalitidir. Angliya Premer-ligasining birinchi turida «Arsenal» jamoasi safarda «Manchester Yunayted»ga qarshi o‘ynaydi.
Ushbu uchrashuv yakshanba kuni, 17 avgustda bo‘lib o‘tadi. Jamoa yangi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Arteta: Дьокереш стал важным дополнением для команды
Главный тренер «Арсенала» Микель Артета высказался о нападающем Викторе Дьокереше, который присоединился к команде в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, присоединение Виктора приносит команде большую радость. Адаптация нападающего проходит успешно, и он занимает важное место в команде.
Как отметил Артета, многие нападающие из разных лиг добивались успеха. Поэтому команда старается создать для них комфортные условия.
Это также является ключом к успеху для Виктора. В первом туре Английской Премьер-лиги «Арсенал» сыграет в гостях с «Манчестер Юнайтед».
Этот матч состоится в воскресенье, 17 августа. Команда ставит цель показать хорошие результаты в новом сезоне.