Rossiyadagi klublar Artigani o‘ziga chaqirmadi – agent fikri
Futbol agenti Dmitriy Selyuk Rossiya klublari Podmoskovyadagi "Khimki" jamoasidan ketganidan so‘ng ispan mutaxassisi Frank Artigani taklif qilmaganiga hayron qolganini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, Artiga Rossiyada katta e’tibor qozonishi kerak edi, chunki u o‘n yil davomida "Barselona" jamoasini boshqargan. Ko‘plab "Barselona" va Ispaniya milliy terma jamoasi futbolchilari uning tarbiyalanuvchilari hisoblanadi. Artiga o'tgan yil yozidan boshlab "Khimki" jamoasining bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritgan edi.
Ispaniyalik mutaxassis joriy yil aprel o‘rtalarida Podmoskovyadagi jamoani tark etdi. Shu yilning 24 iyun kuni e’lon qilinishicha, 48 yoshli murabbiy Angola klubi "Petru Atletiku" bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu voqea ko‘plab mutaxassislar va futbol muxlislari uchun kutilmagan bo‘ldi, chunki Frank Artiganing yuqori malakasi va tajribasi ko‘plab yirik jamoalar tomonidan qadrlanishi kutilgan edi.

Клубы в России не пригласили Артигана – мнение агента
Футбольный агент Дмитрий Селюк выразил удивление тем, что российские клубы не предложили испанскому специалисту Франку Артиге после ухода команды "Химки" из Подмосковья. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что Артига должен был получить большое внимание в России, так как он руководил командой "Барселона" в течение десяти лет. Многие игроки "Барселоны" и национальной сборной Испании являются его воспитанниками. Артига с прошлого года летом работал главным тренером команды "Химки".
Испанский специалист покинул команду в середине апреля текущего года. 24 июня этого года было объявлено, что 48-летний тренер назначен главным тренером клуба Анголы "Петру Атлетику". Это событие стало неожиданным для многих специалистов и футбольных болельщиков, так как высокая квалификация и опыт Франка Артиги ожидались в крупных командах.