Liga 1 rad etdi PSG so‘roviga ko‘ra o‘yinni ko‘chirishdan
Fransuzlar Ligasi 1 chempionatining birinchi tur sanasini o‘zgartirmaydi, garchi “Pari Sen-Jermen” klubi bunga so‘rov bilan murojaat qilgan bo‘lsa ham. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda RMC Sport xabar berdi. Parijliklar mavsumni biroz kechroq boshlashni rejalashtirishgan, chunki agar jamoa AQShda o‘tkaziladigan Klub chempionatining finaliga chiqsa, futbolchilarda charchoq paydo bo‘lishi mumkin edi.
Biroq liga rahbariyati oldin tasdiqlangan taqvimni saqlab qolishga qaror qildi. Shunday qilib, “PSJ” va “Nant” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 17 avgustda rejalashtirilganidek bo‘lib o‘tadi. Oldingi mavsumda ham parijliklar shunga o‘xshash so‘rov bilan chiqib, “Nant”ga qarshi o‘yinni ko‘chirishga erishgan edi, ammo bu boshqa ishtirokchilar orasida noroziliklarni keltirib chiqargan.
Bu safar esa musobaqa tashkilotchilari allaqachon belgilangan jadval va umumiy tartibni hurmat qilish zarurati sababli bunday imtiyoz bermaslikka qaror qildi. Shu tariqa, barcha jamoalar uchun teng va adolatli sharoit yaratish maqsadida belgilangan sanalar o‘zgartirilmaydi.
Ligadagi tartib-intizom va oldindan tasdiqlangan reja muhim hisoblanadi. Mavsum boshidan boshlab barcha o‘yinlar reja asosida o‘tkazilishi ko‘zda tutilgan.

Лига 1 отказала PSG в переносе матча по запросу
Французская Лига 1 не изменит дату первого тура чемпионата, хотя клуб «Пари Сен-Жермен» и обращался с такой просьбой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщило RMC Sport. Парижане планировали начать сезон немного позже, так как если команда выйдет в финал клубного чемпионата, который пройдет в США, у футболистов может возникнуть усталость.
Однако руководство лиги решило сохранить ранее утвержденный календарь. Таким образом, матч между «ПСЖ» и «Нантом» пройдет 17 августа, как и планировалось. В прошлом сезоне парижане также выходили с аналогичной просьбой и добились переноса матча против «Нанта», но это вызвало недовольство среди других участников.
На этот раз организаторы турнира решили не предоставлять такую льготу из-за необходимости уважать уже установленный график и общие правила. Таким образом, даты не будут изменены с целью создания равных и справедливых условий для всех команд.
Дисциплина в лиге и заранее утвержденный план имеют важное значение. С самого начала сезона все матчи должны проводиться по расписанию.