Mashhur teleboshlovchi Dmitriy Guberniev Rossiya Premer-ligasining o'tgan mavsumidagi eng yaxshi darvozabon haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Rossiya Futbol Ittifoqi 39 yoshli CSKA jamoasi darvozaboni Igor Akinfeevni o'tgan mavsumning eng yaxshi darvozaboni sifatida e’tirof etgan edi. Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, Igor Akinfeev eng yaxshi darvozabon bo‘lib qolmoqda va hech kim unga yaqin kelmagan.
U Stas Agkatsevdan ancha orqada ekanligini ta’kidladi. 2024/25 yilgi mavsumda Akinfeev barcha turnirlarda jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 21 ta gol o‘z darvozasidan o‘tgani bilan 14 marotaba darvozasini yopiq saqlay olgan.
Mavsum yakunida Rossiya chempioni Krasnodar jamoasi bo‘ldi. Undan keyin esa Zenit va CSKA jamoalari uchlikka kirishdi.
Bu natijalar mavsum davomida jamoalarning faoliyatini aniq aks ettirdi va darvozabonlarning o‘yin ko‘rsatkichlari muhim omil bo‘ldi.

Губерниев: Акинфеев — лучший вратарь РПЛ
Известный телеведущий Дмитрий Губерниев высказал мнение о лучшем вратаре прошедшего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее Российский Футбольный Союз признал 39-летнего вратаря команды ЦСКА Игоря Акинфеева лучшим вратарем прошедшего сезона. По словам Губерниева, Игорь Акинфеев остается лучшим вратарем, и никто не приблизился к нему.
Он отметил, что Акинфеев значительно опережает Стаса Агкатцева. В сезоне 2024/25 Акинфеев провел 30 матчей во всех турнирах, пропустив 21 гол и 14 раз сохранив свои ворота в неприкосновенности.
По итогам сезона чемпионом России стала команда Краснодар. На втором месте оказались команды Зенит и ЦСКА.
Эти результаты четко отразили деятельность команд в течение сезона, и показатели вратарей стали важным фактором.