Tukmanov: Zabolotniy Ugaldeda bilan raqobatlasholmaydi
“Torpedo” sobiq prezidenti Aleksandr Tukmanov “Evro-Futbol.ru” nashriga bergan intervyusida “Spartak” jamoasining yangi hujumchisi Anton Zabolotniyning asosiy forvard bo‘la olmasligi sabablari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy to‘p bilan ishlashda va o‘yin kombinatsiyalarida Ugaldedan orqada qolmoqda. Zabolotniy ko‘proq individual xususiyatlarga ega futbolchi hisoblanadi.
U kuchli tomonlarini — kurashni yuta olishini va havo to‘pida yaxshi o‘ynashini ko‘rsatadi, biroq jamoaviy o‘yin elementlari unchalik rivojlangan emas. Ugaldeda esa kombinatsion o‘yinni yaxshi tashkil eta oladigan futbolchi sifatida ajralib turadi.
Tukmanov fikricha, Ugaldeda asosiy tarkibda o‘ynaydi, Zabolotniy esa ko‘proq zaxiradan maydonga tushadi. Bu holat tabiiy, chunki Zabolotniy 34 yoshda va bunday yoshdagi futbolchi uchun bu kutilgan vaziyat.
1 iyul kuni “Spartak” 34 yoshli Anton Zabolotniy bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Tomonlar o‘rtasidagi kelishuv 2026 yil yozigacha mo‘ljallangan.

Бывший президент "Торпедо" Александр Тукманов в интервью изданию "Евро-Футбол.ру" рассказал о причинах, по которым новый нападающий команды "Спартак" Антон Заболотный не может стать основным форвардом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Заболотный отстает от Угальде в работе с мячом и игровых комбинациях. Заболотный считается более индивидуально одаренным игроком.
Он демонстрирует свои сильные стороны — умение выигрывать борьбу и хорошо играть на втором этаже, однако элементы командной игры у него развиты не так хорошо. Угальде же выделяется как игрок, который хорошо организует комбинационную игру.
По мнению Тукманова, Угальде будет играть в основном составе, а Заболотный чаще будет выходить на замену. Эта ситуация естественна, так как Заболотному 34 года, и для игрока в таком возрасте это ожидаемая ситуация.
1 июля "Спартак" объявил о подписании контракта с 34-летним Антоном Заболотным. Соглашение между сторонами рассчитано до лета 2026 года.