Kristian Bistrovich Rossiyada qolishga shoshilmayapti
Sobiq Moskva CSKA futbolchisi Kristian Bistrovich «Zenit» yoki «Spartak» klublariga o‘tish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bildirishicha, uzoq yillar CSKAda o‘ynagandan so‘ng, o‘zini boshqa klublarning futbolkasida tasavvur qila olmaydi. Bistrovichning so‘zlariga ko‘ra, u Rossiyada faoliyatini davom ettirish ehtimoli bor, lekin ehtimoliy ravishda karerasini chet elda davom ettirishi ko‘proq mumkin.
U 2018 yildan 2025 yilgacha CSKA tarkibida o‘ynagan va joriy yozda shartnoma muddati tugagani sababli jamoani tark etgan. Bistrovich CSKA safida jami 127 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘nta gol urdi va yetti ta golga uzatma berdi.
Uning professional faoliyati davomida ko‘p tajriba orttirgani va o‘zini yuqori darajada namoyon qilgani ta’kidlanadi. Futbolchining kelajagi qanday bo‘lishi haqida aniq qaror qabul qilinmagan, biroq u yangi imkoniyatlar izlashga tayyor.
Ayniqsa, xorijda faoliyatni davom ettirish uning uchun jozibador ko‘rinadi. Bistrovichning so‘zlari ko‘pchilik muxlislar uchun qiziqarli va kelajakdagi transferlar haqida taxminlar paydo bo‘ldi.
Umuman olganda, u professional futbolda o‘z o‘rnini topgan va hali oldinda ko‘plab muvaffaqiyatlar kutmoqda.

Кристиан Бистрович не спешит оставаться в России
Бывший игрок московского ЦСКА Кристиан Бистрович высказал мнение о возможности перехода в клубы «Зенит» или «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, после многих лет игры в ЦСКА он не может представить себя в футболке другого клуба. По словам Бистровича, у него есть вероятность продолжить карьеру в России, но, вероятнее всего, он продолжит карьеру за границей.
Он играл в составе ЦСКА с 2018 по 2025 год и покинул команду из-за истечения срока контракта этим летом. Бистрович провел в составе ЦСКА 127 матчей, забил десять голов и отдал семь голевых передач.
Отмечается, что за время своей профессиональной карьеры он приобрел много опыта и проявил себя на высоком уровне. Конкретное решение о будущем футболиста еще не принято, однако он готов искать новые возможности.
В частности, продолжение карьеры за границей выглядит для него привлекательно. Слова Бистровича вызвали интерес у многих болельщиков и появились предположения о будущих трансферах.