Janubiy Karolinada hayratlanarli fojia sodir bo‘ldi
Janubiy Karolinada 52 yoshli Erik Sleyt kenguru bilan yuzma-yuz to‘qnashganidan so‘ng halok bo‘ldi. Bu haqda The Guardian xabar bergan.
Hodisa bolalar uchun mo‘ljallangan hayvonot bog‘ida ro‘y bergan. Mahalliy tergovchilarning maʼlum qilishicha, voqea vaqtida Erik Sleyt kenguru hududiga kirib, hayvon bilan jismoniy mojaroga kirishgan. Rasmiylarga ko‘ra, erkakni turli jarohatlar bilan shifoxonaga olib ketishgan, ammo u hayoti uchun kurash olib bora olmagan va juma kuni kechasi vafot etgan.
Tergov ishlarini olib borayotgan Tamara Uillard marhumning tanasida kuch ishlatish natijasida yetkazilgan ko‘plab jarohatlar aniqlanganini maʼlum qilgan. Ayni paytda bog‘da maxsus tekshiruvlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Maʼlumotlarga ko‘ra, Erik Sleyt — hayvonot bog‘ining egasi Robert Sleytning akasi bo‘lib, u kenguru va vallabilar saqlanadigan volerga tez-tez kirib turgan va “Jek” laqabli kenguru bilan hazillashib turishi bilan tanilgan.
12 may kuni Robert Sleyt o‘zining Facebook sahifasida akasi aks etgan suratlarni eʼlon qilib, “Sen doim xotiramizdasan, ovozingni unutmaymiz. Jek do‘sting bilan hammasi yaxshi bo‘ladi”, deb yozib qoldirgan.
Hayvonot bog‘i xodimlari kenguru hozircha o‘z joyidan chiqmaganini va maxsus nazorat ostida saqlanayotganini maʼlum qilishgan. Ammo fojia hayvonlar va insonlar o‘rtasidagi chegaralar va ehtiyot choralariga yana bir bor eʼtibor qaratish zarurligini ko‘rsatmoqda.

В Южной Каролине произошла удивительная трагедия
В Южной Каролине 52-летний Эрик Слейт погиб после столкновения с кенгуру. Об этом сообщает The Guardian.
Инцидент произошел в зоопарке, предназначенном для детей. По словам местных следователей, в момент происшествия Эрик Слейт вошел на территорию кенгуру и вступил с животным в физическую конфронтацию. По данным официальных лиц, мужчину с различными травмами доставили в больницу, но он не смог бороться за свою жизнь и скончался в ночь на пятницу.
Тамара Уиллард, проводящая расследование, сообщила, что на теле покойного были обнаружены многочисленные травмы, полученные в результате применения силы. В настоящее время в зоопарке планируется провести специальную проверку.
Согласно информации, Эрик Слейт был братом владельца зоопарка Роберта Слейта, который часто заходил в вольер, где содержатся кенгуру и валлаби, и был известен тем, что шутил с кенгуру по имени "Джек".
12 мая Роберт Слейт опубликовал на своей странице в Facebook фотографии с братом и написал: "Ты всегда в нашей памяти, мы не забудем твой голос. С твоим другом Джеком все будет хорошо".
Сотрудники зоопарка сообщили, что кенгуру пока не покинул своего места и находится под специальным наблюдением. Однако трагедия еще раз подчеркивает необходимость обратить внимание на границы и меры предосторожности между животными и людьми.