Viktor Dyokeresh "Arsenal"ga ko‘chmoqda
Hujumchi Viktor Dyokeresh Lissabonning "Sporting" klubidan "Arsenal"ga o'tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbarlari o‘zaro kelishuvga erishganligi haqida ma'lumotlar paydo bo‘ldi. 27 yoshli hujumchi shanba kuni "kanonirlar" uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
Mashhur futbol mutaxassisi Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda Dyokeresh va uning agentining samolyotda tushgan suratini e’lon qildi. Ular Londonga yo‘l olgan bo‘lib, yaqin kunlarda transfer yakunlanishi kutilmoqda.
O‘tgan mavsumda Viktor Dyokeresh 52 o‘yinda 54 ta gol urdi. Oldinroq "Arsenal" ushbu shved futbolchisi uchun 63,5 million yevro va bonuslar to‘lashini ma’lum qilgandi.
Dyokeresh "Arsenal"da Anri raqamini kiyadi. Bu transfer klub uchun muhim voqea hisoblanadi va futbolchining yangi jamoasida muvaffaqiyatli faoliyat yuritishi kutilmoqda.

Виктор Дйокереш переходит в "Арсенал"
Нападающий Виктор Дйокереш близок к переходу из лиссабонского клуба "Спортинг" в "Арсенал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Появилась информация о том, что клубные руководители достигли взаимного соглашения. 27-летний нападающий в субботу пройдет медицинское обследование для "канониров".
Известный футбольный эксперт Фабрицио Романо опубликовал в социальных сетях фотографию Дйокереша и его агента, сделанную в самолете. Они направляются в Лондон, и ожидается, что трансфер будет завершен в ближайшие дни.
В прошлом сезоне Виктор Дйокереш забил 54 гола в 52 матчах. Ранее "Арсенал" сообщил, что заплатит за этого шведского футболиста 63,5 миллиона евро и бонусы.
Дйокереш будет носить номер Анри в "Арсенале". Этот трансфер считается важным событием для клуба, и ожидается, что футболист успешно проявит себя в новой команде.