Yangi mavsumda hujumchi Benyamin Sheshko Angliya Premer Ligasi jamoalaridan birida o‘ynashi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis nashri Sky xabariga ko‘ra, hozirda «RB Leyptsig» futbolchisi bilan «Manchester Yunayted» va «Nyukasl» klublari muzokaralar olib bormoqda. Ikkala klub Sheshkoga o‘zlarining sport loyihalari va moliyaviy takliflarini taqdim etdi.
Endi qarorni o‘zi va uning agentlari qabul qiladi. 22 yoshli sloveniya futbolchisi potensial klub bilan kelishuvga erishgach, «RB Leyptsig»ga rasmiy taklif yuboriladi.
Sheshko «RB Leyptsig»da ikki mavsum davomida o‘ynadi. U bu jamoada 87 ta o‘yinda maydonga tushib, 39 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi.
Ushbu holat hujumchining faoliyatidagi yangi bosqich bo‘lishi mumkin. Angliya Premer Ligasi dunyoning eng raqobatbardosh chempionatlaridan biri hisoblanadi va Sheshko uchun katta imkoniyatdir.
Uning yangi jamoasida qanday muvaffaqiyatlarga erishishi futbol ishqibozlari tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Шешко выбирает клуб Премьер-лиги Англии
В новом сезоне нападающий Бенжамин Шешко ожидается, что будет играть в одной из команд Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации немецкого издания Sky, в настоящее время «РБ Лейпциг» ведет переговоры с клубами «Манчестер Юнайтед» и «Ньюкасл». Оба клуба представили Шешко свои спортивные проекты и финансовые предложения.
Теперь решение примут он сам и его агенты. После того как 22-летний словенский футболист достигнет соглашения с потенциальным клубом, будет отправлено официальное предложение «РБ Лейпциг».
Шешко играл в «РБ Лейпциг» в течение двух сезонов. Он провел 87 матчей за эту команду, забил 39 голов и сделал 8 голевых передач.
Эта ситуация может стать новым этапом в карьере нападающего. Английская Премьер-лига считается одним из самых конкурентоспособных чемпионатов мира и представляет собой большую возможность для Шешко.