Saba Goglichidze "Udineze" bilan uzoq muddatli shartnoma tuzdi
Gruziyalik himoyachi Saba Goglichidze Italiya chempionatining "Udineze" jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning matbuot xizmati xabar berdi. Futbolchi va klub o‘rtasida uzoq muddatli mehnat shartnomasi tuzildi.
Ushbu kelishuv 2030 yil o‘rtalariga qadar amal qiladi. Ma’lumot uchun, Saba Goglichidze 2024 yildan boshlab boshqa bir italiyalik jamoa – "Empoli" safida to‘p surgan.
U o‘tgan mavsumda jami 36 uchrashuvda ishtirok etib, bir golga assistentlik qilgan. Mutaxassislarning hisob-kitoblariga ko‘ra, futbolchining bozor bahosi to‘rt million yevroga teng.
2024-2025 yilgi mavsumda "Udineze" Italiya chempionatining A Seriyasida 12-o‘rinni band etdi. Jamoa 38 o‘yin davomida 44 ochko jamg‘ardi.
Shu tariqa, yangi futbolchi klub safida o‘zini ko‘rsatish uchun yaxshi imkoniyatga ega bo‘ladi. "Udineze" rahbariyati Goglichidzedan yuqori natijalar kutmoqda.

Саба Гогличидзе подписал долгосрочный контракт с "Удинезе"
Грузинский защитник Саба Гогличидзе перешел в итальянский клуб 'Удинезе'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Футболист и клуб подписали долгосрочный трудовой контракт.
Данное соглашение будет действовать до середины 2030 года. Для справки, Саба Гогличидзе с 2024 года выступал за другой итальянский клуб – 'Эмполи'.
В прошлом сезоне он принял участие в 36 матчах и сделал одну голевую передачу. По расчетам специалистов, рыночная стоимость футболиста составляет четыре миллиона евро.
В сезоне 2024-2025 'Удинезе' занял 12-е место в итальянской Серии А. Команда набрала 44 очка за 38 игр.
Таким образом, новый футболист получит хорошую возможность проявить себя в клубе. Руководство 'Удинезе' ожидает от Гогличидзе высоких результатов.