Gvardiola Xusanovning tezligini va salohiyatini yuqori baholadi
"Manchester Siti" jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Italiya klubi "Palermo"ga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvidan so‘ng markaziy himoyachi Abduqodir Xusanovni maqtadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi uchrashuvni asosiy tarkibda boshladi va maydonda 45 daqiqa harakat qilib, jamoasining 3:0 hisobida g‘alaba qozonishiga yordam berdi. Murabbiy Gvardiola o‘z intervyusida jamoaga yaqinda qo‘shilgan yangi futbolchilar haqida fikr bildirdi.
U klub jahon chempionati oldidan tarkibga qo‘shilgan Sherki, Ayt-Nuri va Reynders ismli futbolchilarni ijobiy baholadi. Gvardiola, shuningdek, Xusanov haqida ham iliq so‘zlar aytib, uning salohiyati va tezligini alohida ta’kidladi.
Murabbiy Xusanovni ko‘rgan eng tezkor futbolchilardan biri deb atadi. Eslatib o‘tamiz, "Manchester Siti" 16 avgust kuni Angliya Premer-ligasining 2025/26-yilgi mavsum birinchi turida "Vulverhempton" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Klub yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va tarkibga yangi futbolchilarni jalb etish orqali natijalarni yaxshilashni rejalashtirmoqda. Gvardiola jamoasining har bir o‘yinchisi rivojlanish uchun imkoniyatga ega ekanini ta’kidlab, yosh futbolchilarning o‘sishidan mamnunligini bildirdi.

Гвардиола высоко оценил скорость и потенциал Хусановa
Главный тренер команды "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола похвалил центрального защитника Абдукодира Хусанова после товарищеского матча против итальянского клуба "Палермо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист начал матч в основном составе и провел на поле 45 минут, помогая своей команде одержать победу со счетом 3:0. Тренер Гвардиола в своем интервью высказался о новых футболистах, недавно присоединившихся к команде.
Он положительно оценил игроков Шерки, Айт-Нури и Рейндера, которые присоединились к клубу перед чемпионатом мира. Гвардиола также сказал теплые слова о Хусанове, особо отметив его потенциал и скорость.
Тренер назвал Хусанова одним из самых быстрых футболистов, которых он когда-либо видел. Напоминаем, что "Манчестер Сити" выйдет на поле против команды "Вулверхэмптон" 16 августа в первом туре сезона 2025/26 английской Премьер-лиги.
Клуб серьезно готовится к новому сезону и планирует улучшить результаты, привлекая новых футболистов в состав. Гвардиола подчеркнул, что каждый игрок его команды имеет возможность для развития и выразил удовлетворение ростом молодых футболистов.