Jeremi Doku Eng Yaxshi O'yinchi Deb Topildi
Manchester Siti Klublar jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turida Juventus jamoasini 5:2 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 9-daqiqasida Jeremy Doku hisobni ochdi, biroq Turin klubi tez orada Tyon Kompeynersning goli bilan hisobni tenglashtirdi. 26-daqiqada «shaharliklar» Pyer Kalyuluning avtogoli evaziga oldinga chiqdi.
Ikkinchi bo‘limda Manchester Siti yana uch marta to‘p kiritdi. Gollarni Erlin Holan, Fil Foden va Savio mualliflari bo‘ldi.
O‘yin so‘ngida Juventusdan Dushan Vlahovich obro‘ uchun gol urdi. Uchrashuvning eng yaxshi o‘yinchisi sifatida ingliz klubi hujumchisi Jeremy Doku tan olindi. U nafaqat gol urdi, balki yetti muvaffaqiyatli dribling amalga oshirdi, bu ko‘rsatkich bo‘yicha yetakchi bo‘ldi, shuningdek 15 dueldan 11 tasida g‘alaba qozondi. Manchester Siti guruhdagi barcha uchta o‘yinda g‘alaba qozonib, 9 ochko bilan birinchi o‘rinni egalladi.
Juventus esa 6 ochko bilan guruhda ikkinchi bo‘ldi. Bu natijalar jamoalarning kuchli o‘yinini ko‘rsatdi va keyingi bosqichlarga chiqish imkoniyatlarini belgiladi.

Джереми Доку был признан лучшим игроком
Манчестер Сити в третьем туре группового этапа клубного чемпионата мира одержал победу над командой Ювентус со счетом 5:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 9-й минуте встречи Джереми Доку открыл счет, однако туринский клуб вскоре сравнял его благодаря голу Тиона Компейнерса. На 26-й минуте «горожане» вышли вперед благодаря автоголу Пьера Кальюла.
Во втором тайме Манчестер Сити еще трижды поразил ворота. Голы забили Эрлинг Холанд, Фил Фоден и Савио.
В конце игры Душан Влахович из Ювентуса забил гол для престижа. Лучшим игроком матча был признан нападающий английского клуба Джереми Доку. Он не только забил гол, но и совершил семь успешных дриблингов, став лидером по этому показателю, а также выиграл 11 из 15 дуэлей. Манчестер Сити, одержав победу во всех трех матчах группы, занял первое место с 9 очками.
Ювентус же с 6 очками стал вторым в группе. Эти результаты продемонстрировали сильную игру команд и определили шансы на выход в следующие этапы.