Tom Verner, “Liverpul” futbol klubining boshqaruv kengashi raisi, merseysayd klubining butun dunyodagi muxlislar armiyasining kattaligi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Liverpul”ning global ta’siri juda katta va hozirgi vaqtda Angliya Premer Ligasi vakillari orasida eng katta kuchga ega. O‘tgan mavsumda klub ijtimoiy tarmoqlarda 1,7 milliarddan ortiq aloqalar qayd etdi.
Bu son katta bo‘lsa-da, ularning barchasi noyob emas edi. Vernerning fikricha, hozirda dunyo bo‘ylab taxminan bir milliardga yaqin inson “Liverpul”ga ergashmoqda. Shuningdek, o‘tgan mavsum “qizillar” Angliya chempionatida o‘z oldilariga qo‘yilgan maqsadga vaqtidan oldin erishib, chempionlikni qo‘lga kiritishdi.
Bu esa klubning nafaqat Angliyada balki butun dunyo miqyosida muxlislar soni va ta’sirini yanada oshirdi. Tom Vernerning bayonoti “This is Anfield” manbasi tomonidan tarqatilgan.

Сообщается, что у команды Ливерпуль миллионы болельщиков
Том Вернер, председатель правления футбольного клуба «Ливерпуль», говорил о размере армии болельщиков мерсисайдского клуба по всему миру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, глобальное влияние «Ливерпуля» очень велико и в настоящее время он обладает самой большой силой среди представителей Английской Премьер-лиги. В прошлом сезоне клуб зафиксировал более 1,7 миллиарда взаимодействий в социальных сетях.
Хотя эта цифра велика, все они не являются уникальными. По мнению Вернера, в настоящее время около одного миллиарда человек по всему миру следят за «Ливерпулем». Кроме того, в прошлом сезоне «красные» досрочно достигли поставленной цели в Английском чемпионате и завоевали чемпионство.
Это еще больше увеличило количество болельщиков клуба и его влияние не только в Англии, но и по всему миру. Заявление Тома Вернера было распространено источником «This is Anfield».