Gvardiol: Yoshlar bilan ishlash menga quvonch beradi
Manchester Siti himoyachisi Yoshko Gvardiol jamoaga yangi yosh futbolchilarning qo‘shilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 23 yoshda ekanligiga ishonolmasligini aytib, jamoada yangi va yosh o‘yinchilarni ko‘rish unga yoqishini ta’kidladi. Yoshlar ustida ishlash va ularga yordam berishga har doim tayyor ekanligini aytgan Gvardiol, o‘zi yosh bo‘lgan paytlarda boshqalar ham unga yordam berganini esladi. Xorvatiyalik futbolchi 2023 yildan buyon Manchester Siti sharafini himoya qilmoqda.
Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda jami 54 o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urgan va 2 ta golli uzatma amalga oshirgan. Gvardiolning Angliya klubi bilan tuzilgan shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi.
Yosh futbolchilar bilan ishlash va jamoaga o‘z hissasini qo‘shish unga katta quvonch bag‘ishlaydi va u bu jarayonda doim yordam berishga tayyor ekanligini bildiradi.

Гвардиол: Работа с молодежью приносит мне радость
Защитник Манчестер Сити Йошко Гвардиол высказался о присоединении новых молодых футболистов к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что не может поверить, что ему всего 23 года, и ему нравится видеть новых и молодых игроков в команде. Гвардиол сказал, что всегда готов работать с молодежью и помогать им, вспоминая, как в его молодые годы другие также помогали ему. Хорватский футболист защищает цвета Манчестер Сити с 2023 года.
В этом сезоне он сыграл в 54 матчах во всех соревнованиях, забил 6 голов и сделал 2 голевые передачи. Контракт Гвардиола с английским клубом действует до лета 2028 года.
Работа с молодыми футболистами и вклад в команду приносит ему большое удовольствие, и он заявляет, что всегда готов помогать в этом процессе.