Manchester Siti Palermo bilan do‘stona o‘yin o‘tkazadi
Manchester Siti rasmiy saytida e’lon qilinishicha, jamoa yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida do‘stona o‘yin o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Italiyadagi Renzo Barbera stadionida 9 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Manchester Siti o‘zining hamkor klubi bo‘lgan Palermo jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Palermo jamoasi 2022 yilda City Football Group tarkibiga qo‘shilgan bo‘lib, hozirda bu tashkilotning 11 a’zosi hisoblanadi. Palermo Italiya futbolida ikkinchi darajali Seriya B ligasida ishtirok etadi va o‘tgan mavsumda sakkizinchi o‘rinni egallagan.
Manchester Siti esa yoz mavsumida Jahon klublar chempionatida qatnashib, chorak finalgacha yetib bordi. Bu musobaqada Xosep Gvardiolaning jamoasi Saudiya Arabistonining Al-Hilal klubiga imkoniyatni boy berdi.
Shunday qilib, do‘stona o‘yin ikki jamoa o‘rtasida hamkorlik va raqobat ruhida o‘tadi. Ushbu uchrashuv muxlislar uchun qiziqarli va foydali bo‘lishi kutilmoqda.

Манчестер Сити проведет товарищеский матч с Палермо
По информации официального сайта Manchester Сити, команда проведет товарищеский матч в рамках подготовки к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча пройдет 9 августа, в субботу, на стадионе Ренцо Барбера в Италии. Manchester Сити выйдет на поле против своей партнерской команды Палермо.
Команда Палермо присоединилась к City Football Group в 2022 году и в настоящее время является 11-м членом этой организации. Палермо участвует во втором дивизионе итальянского футбола Серии B и заняла восьмое место в прошлом сезоне.
Manchester Сити, в свою очередь, участвовал в чемпионате мира клубов летом и дошел до четвертьфинала. В этом турнире команда Хосепа Гвардиолы упустила возможность против клуба Аль-Хилаль из Саудовской Аравии.
Таким образом, товарищеский матч пройдет в духе сотрудничества и соперничества между двумя командами. Ожидается, что эта встреча будет интересной и полезной для болельщиков.