Musayev: Kazanda 8 kun qolish maqsadsiz
«Krasnodar» jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev «Match TV»ga CSKA bilan o‘yindan oldin intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning qattiq jadval haqida fikr bildirdi. Musayevning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning ikki o‘yini Kazanda bo‘lib o‘tadi, so‘ngra Superkubok bahsi va birinchi tur o‘zi Krasnodarda boshlanadi.
Shu bilan birga, Krasnodarda tantanali marosim ham rejalashtirilgan. Murabbiy Kazanda qolish yoki Moskvaga borish o‘rniga Krasnodarga qaytish, issiq havoda mashg‘ulot o‘tkazish logistika va jismoniy tayyorgarlik nuqtai nazaridan qiyinchiliklar tug‘dirishini ta’kidladi.
U shuningdek, mavsum boshida Kazanda qolishning ma’nosi yo‘qligini aytdi. O‘yinlar orasida sakkiz kun bo‘lib, bu vaqtni oilalar bilan o‘tkazish maqsadga muvofiq ekanini ta’kidladi.
Jamoaning bazasida yaxshi sharoitlar mavjudligi, issiq havoga esa allaqachon moslashilgani qayd etildi. O‘tgan mavsum oxirida ko‘p safarlar tufayli qiyinchiliklar yuzaga kelganini, o‘sha paytda jamoa 10 kun hududda qolganini bildirdi.

Мусаев: Оставаться в Казани 8 дней бессмысленно
Главный тренер команды «Краснодар» Мурат Мусаев дал интервью «Матч ТВ» перед игрой с ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал мнение о жестком расписании команды. По словам Мусаева, у команды будет две игры в Казани, затем матч за Суперкубок и первый тур начнется в Краснодаре.
При этом в Краснодаре также запланирована торжественная церемония. Тренер отметил, что возвращение в Краснодар вместо того, чтобы оставаться в Казани или ехать в Москву, а также проведение тренировок в жаркую погоду создаст трудности с точки зрения логистики и физической подготовки.
Он также сказал, что в начале сезона нет смысла оставаться в Казани. Между играми будет восемь дней, и он подчеркнул, что это время целесообразно провести с семьями.
Отмечено, что на базе команды созданы хорошие условия, и к жаркой погоде уже адаптировались. Он сообщил, что в конце прошлого сезона возникли трудности из-за многочисленных поездок, когда команда оставалась на территории 10 дней.
Мусаев сообщил, что в сентябре, до перерыва на национальные сборные, у команды будет еще 12-дневная поездка.