Lester jamoasi Asmir Begovich bilan shartnoma imzoladi
Bosniyalik darvozabon Asmir Begovich “Lester” jamoasiga o‘tganligi haqida klub matbuot xizmati xabar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Begovich bilan “lislars” bir yillik shartnoma imzoladi. Darvozabonning yoshi 38 da bo‘lib, u o‘tgan mavsumni Liverpulning “Everton” klubida zaxira darvozaboni sifatida o‘tkazdi.
Bosniyalik futbolchi yangi bosh murabbiy Marti Sifuentes bilan yaxshi tanish, ular ilgari Londondagi “KPR” klubida birga ishlaganlar. “Lester” jamoasi yangi mavsumni Angliya chempionatining ikkinchi ligasida boshlaydi.
O‘tgan mavsumda jamoa Premer-ligaga qaytdi, ammo yana pastga tushib ketdi va quyi liga hududida qolib ketdi. Mavsumning ikkinchi yarmida jamoani Ruud van Nistelroy boshqargan edi.

Команда Лестера подписала контракт с Асмиром Беговичем
Боснийский вратарь Асмир Бегович подписал контракт с командой «Лестер», сообщает пресс-служба клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Лестеры» подписали с Беговичем однолетний контракт. Вратарю 38 лет, он провел прошлый сезон в качестве запасного вратаря клуба «Эвертон» из Ливерпуля.
Боснийский футболист хорошо знаком с новым главным тренером Мартином Сифуэнтесом, они ранее работали вместе в лондонском клубе «КПР». Команда «Лестер» начнет новый сезон в чемпионате Англии во втором дивизионе.
В прошлом сезоне команда вернулась в Премьер-лигу, но снова вылетела и осталась в зоне низшей лиги. Во второй половине сезона команду возглавлял Рууд ван Нистелрой.