Jeko faoliyatini yoshlar undan ko‘proq gol urganda yakunlaydi
Bosniyalik mashhur futbolchi Edin Jeko o‘zining futbolchilik faoliyatini qachon yakunlash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, yosh futbolchilar undan ikki barobar ko‘p gol ura boshlaganlarida, faoliyatini tugatishni o‘ylaydi. Jekoning ushbu fikrlari Italiya sport nashrlaridan birida keltirilgan.
Joriy yilning yozida 39 yoshli Edin Jeko Italiya chempionatida ishtirok etuvchi “Fiorentina” jamoasiga qo‘shildi. U bunga qadar ikki mavsum davomida Turkiyaning “Fenerbaxche” klubida o‘ynagan edi.
O‘tgan mavsumda Jeko jami 53 uchrashuvda maydonga tushib, 21 ta gol urgan va 8 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Kelgusi mavsumning birinchi turida “Fiorentina” safarda “Kalyari” jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Ushbu uchrashuv 24 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Edin Jeko o‘zining boy tajribasi va mahorati bilan yangi jamoasiga foydali bo‘lishi kutilmoqda.
U hali ham yuqori darajada o‘yin ko‘rsatmoqda va faoliyatini tugatish haqida hozircha jiddiy o‘ylamayotganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, yosh futbolchilar undan ko‘ra ko‘proq gol ura boshlamaguncha, u futbol maydonida harakat qilishda davom etadi.

Деятельность Жеко завершается, когда молодежь забивает больше голов
Боснийский знаменитый футболист Эдин Джека высказал свои мысли о том, когда он завершит свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он подумает о завершении карьеры, когда молодые футболисты начнут забивать в два раза больше голов, чем он. Эти мысли Джеки были приведены в одном из итальянских спортивных изданий.
Летом текущего года 39-летний Эдин Джека присоединился к команде "Фиорентина", участвующей в чемпионате Италии. Ранее он играл два сезона в турецком клубе "Фенербахче".
В прошлом сезоне Джека провел в общей сложности 53 матча, забил 21 гол и сделал 8 голевых передач. В первом туре следующего сезона "Фиорентина" сыграет на выезде против команды "Кальяри".
Этот матч состоится 24 августа. Ожидается, что Эдин Джека принесет пользу своей новой команде благодаря своему богатому опыту и мастерству.
Он по-прежнему демонстрирует высокий уровень игры и отметил, что пока не думает серьезно о завершении карьеры. По его словам, он будет продолжать играть на футбольном поле, пока молодые футболисты не начнут забивать больше голов, чем он.