Bugungi reyslar jadvali — 16 dekabr
AQSH prezidenti Donald Tramp 13 mart kuni Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan telefon orqali suhbatlashganini ma’lum qildi. Bu haqda u o‘zining Truth Social ijtimoiy tarmog‘ida xabar berdi.
Tramp Rossiya prezidenti bilan bo‘lgan muloqotni “yaxshi va samarali” deb ta’rifladi. Uning aytishicha, Ukrainadagi mojaroni to‘xtatish imkoniyatlari mavjud.
“Kecha biz Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan juda yaxshi va samarali muzokaralar o‘tkazdik. Bu dahshatli va qonli urush tugashi uchun juda yaxshi imkoniyatlar bor. Hozirda minglab ukrainalik askarlar rossiyalik qo‘shinlar tomonidan to‘liq qurshovga olingan va juda yomon hamda himoyasiz holatda turishibdi.
Men prezident Putindan ularning hayotini saqlab qolishini so‘radim. Bu Ikkinchi jahon urushidan beri ko‘rilmagan dahshatli qirg‘in bo‘ladi. Xudo ularning barchasini asrasin!”, deb yozdi AQSH prezidenti Truth Social ijtimoiy tarmog‘idagi sahifasida.
77 yoshli Olga Counter-Strike 2’da mukofot oldi
77 yoshli rossiyalik Olga xalqaro NNYS mukofotining "Yilning eng yaxshi o‘yin momenti" nominatsiyasida g‘olib deb topildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu yangilikni Shot Telegram
Dunyo Bugun, 00:26
KazTransOil O‘zbekistonga neft tranzitini tikladi
Dekabr oyida KazTransOil kompaniyasi O‘zbekistonga neft tranzitini qayta tikladi va Qirg‘izistonga yetkazilayotgan neft hajmini oshirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. O‘zbekiston uchun yetkazib
Dunyo Kecha, 23:37
Ukraina Novorossiysk portida Rossiya kemasini nishonga oldi
Ukraina Xavfsizlik xizmati navbatdagi maxsus operatsiya muvaffaqiyatli amalga oshirilganini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, Rossiyaning Novorossiysk portida
Dunyo Kecha, 23:19
Hindistonda uy bekalariga moliyaviy yordam ko‘rsatilmoqda
Hindistonda uy mehnatini e’tirof etish va uni qadrlashga qaratilgan yirik ijtimoiy loyiha amalga oshirilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu tashabbus doirasida mamlakatning bir qator
Yonboshlab uxlash sog‘lom uyqu uchun foydali
Britaniya Milliy sog‘liqni saqlash xizmati shifokori Debora Lining ta’kidlashicha, yonboshlab uxlash, ya’ni embrion yoki “qalamcha” holati, sog‘lom uyqu uchun eng foydali holatlardan biri
Dunyo Kecha, 22:23
Folbinga ishonib, 43 ming dollar yo‘qotdi
Qirg‘izistonda sodda va ishonuvchanlik qimmatga tushdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bishkek shahrida yashovchi bir ayol o‘z biznesini rivojlantirish maqsadida folbinning so‘zlariga ishonib, 43

Трамп сказал, что разговаривал с Путиным по телефону
Президент США Дональд Трамп 13 марта сообщил, что говорил по телефону с президентом России Владимиром Путиным. Об этом он написал в своей социальной сети Truth Social.
Трамп охарактеризовал общение с президентом России как “хорошее и эффективное”. По его словам, существуют возможности для прекращения конфликта в Украине.
“Вчера мы провели очень хорошие и эффективные переговоры с президентом России Владимиром Путиным. Есть очень хорошие возможности для завершения этого ужасного и кровавого конфликта. В настоящее время тысячи украинских солдат находятся в полном окружении российскими войсками и находятся в очень плохом и беззащитном состоянии.
Я попросил президента Путина спасти их жизни. Это будет ужасная резня, невиданная с времен Второй мировой войны. Пусть Бог сохранит их всех!”, - написал президент США на своей странице в социальной сети Truth Social.
Южная Корея начала регулировать искусственный интеллект
Южная Корея стала одной из стран, сделавших важный шаг в регулировании искусственного интеллекта. Об этом сообщает Zamin.uz. В стране с января 2026 года вступил в силу «Основной закон об
Мелони: Нужно пересмотреть структуру Совета Безопасности
Премьер-министр Италии Джорджа Мелони предложила бывшему президенту США Дональду Трампу пересмотреть структуру недавно созданного Совета по миру. Об этом сообщает Zamin.uz. Говорится, что целью этой
Баку метрополитен ищет партнера для новых вагонов
Баку метрополитен реализует новые стратегии с целью снижения зависимости от российских поездов. Об этом сообщает Zamin.uz. Долгие годы опираясь на продукцию российского завода «Метровагонмаш»,
Мир Сегодня, 13:39
Нурали Ирзаев начал работу в «Центральная Азия – Китай»
Дипломат из Узбекистана Нурали Ирзаев начал работу в Секретариате формата «Центральная Азия – Китай» на должности заместителя генерального секретаря. Об этом сообщил Zamin.uz. Он осуществляет свою
В Абу-Даби начались переговоры между Украиной, Россией и США
В столице Объединённых Арабских Эмиратов Абу-Даби завершился первый этап трёхсторонних переговоров в рамках плана США по прекращению войны в Украине. Об этом сообщает Zamin.uz. В переговорах приняли
Мужчине, который судился за свою кошку, выплатили 40 тысяч евро
В Финляндии мужчина получил временную нетрудоспособность из-за смерти своей кошки. Об этом сообщает Zamin.uz. Этот случай вызвал различные споры в обществе. Одни восприняли это как психологическую